דמיינו יום קיץ על גבול האביב. דמיינו נמל ים תיכוני עם סירות צבעוניות והרבה תרנים. דמיינו דייגים מסוקסים מתקנים רשתות על החוף. דמיינו יפיפיות בשמלות קיציות ורגליים שזופות צוחקות ומכוונות מצלמות סלולריות אל הים.

ועכשיו תנו לבריזה מן הים ללטף לכם את הפנים ולבדר את השיער, והריחו את ריח הדגים והים המתערבב בריח האספרסו המרוכז. מה קבלתם? נמל יפו, 15 ביוני, 2012.

רשתות דייגים מחכות לתיקון 

רגע בנמל

הגענו כדי לראות את עבודות הבוגרים במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, אבל קבלנו הרבה יותר.

העבודות הוצגו השנה בנמל יפו, בקומה ב' של האנגר 1, שאפשר להם מרחב בלתי מופרע, אבל עמד בתחרות בלתי הוגנת עם הנוף שנשקף מכל חלון.

ראיתי בתערוכת הבוגרים כמה עבודות מעניינות מאוד וגם כמה עבודות פחות, ובגדול נראה לי כי הבוגרים השנה התכווננו, או כוונו, לעסוק בטקסטיל יישומי ולאו דווקא בפיתוחי טקסטיל אמנותיים כפי שנראו בתערוכה של השנה שעברה.

מבט לתערוכה

שכבות של אתי עוזיאל

מוצג תלת-מימדי בתערוכה

טקסטיל מול הים

קלוז אפ 1

קלוז אפ 2

טקסטיל מול ים 2

קלוז אפ 3

הדפס תבליט

הרמה של בוגרי המחלקה לעיצוב טקסטיל, מחזור 2012 – גבוהה אמנם, אבל נשימתי לא נעתקה כפי שקרה לי בתערוכה של בוגרי המחלקה בשנה שעברה. ואולי, כמו ביין, לא בכל שנה מבשיל בציר מעולה.

התערוכה תמשך רק עוד היום עד 20:00 ומחר מ- 10:00 עד 20:00. לכו לראות וקחו לכם את הזמן לשבת באחד מבתי הקפה הפזורים על המזח וללגום בנחת משהו טוב, עם מישהו שאתם אוהבים.