…היום קבלתי את הכרך החמישי מתוך האנציקלופדיה של לבוש ואופנה בעולם, בהוצאת 'ברג' אוקספורד. מפעל תרבותי מקיף שאיחד חוקרים מכל קצוות תבל כדי לתת תמונה מקיפה של הלבוש בעולם.  החלק שלי מתבטא במאמר מקיף על 'לבוש בישראל המודרנית'.

למרות שזהו ספר על לבוש ואופנה כוחה של האנציקלופדיה הוא דווקא בטקסט ולא באילוסטרציות. החומר מיועד בעיקר לסטודנטים ולחוקרים ולכן הוא ברמה מקצועית גבוהה.

כרך מס' 5 של האנציקלופדיה ללבוש ואופנה בעולם

האנציקלופדיה מופצת גם און-ליין כמנוי בתשלום  וגם בכריכה קשה .

מהיום אני יכולה להוסיף לרזומה שלי את הפרט הבא:

Raz, Ayala. (2010), ‘Dress in Modern Israel’ in the Encyclopedia of World Dress and Fashion, edited by Gillian Vogelsang-Eastwood, Vol. 5, Central and Southwest Asia, pp. 157-164. Oxford: Berg Publishers.

ובנימה אישית, כי אתם בטח סקרנים לדעת את מה שמסתתר מאחורי התואר… אז הנה הסיפור בקיצור:

לפני שנתיים בדיוק קבלתי מייל מסתורי שבו נכתב  כי  מחפשים דחוף מישהו שיכול לכתוב מאמר על לבוש בישראל לאנציקלופדיה בהוצאת 'ברג'. הייתה מצורפת כתובת מייל לבירור פרטים ואני הסתקרנתי … אז כתבתי וחיכיתי… לא הייתי צריכה לחכות הרבה כי למחרת כבר קבלתי תשובה מהעורכת של כרך מס' 5  , הוא הכרך שעוסק בלבוש במרכז ודרום-מערב אסיה. מתוכו התברר לי כי מאמצי ההוצאה למצוא כותב לפרק על ישראל- לא הביאו תוצאות והם כבר לקראת סיום כתיבת הכרך. הם מעונינים מאוד שאני אכתוב (הם מכירים אותי מספר אחר בהוצאת 'ברג' שבו השתתפתי  Jews and Shoes ) אבל…בגלל שזה כבר ממש הרגע האחרון – אני צריכה להתחייב לסיים את העבודה בתוך חודש ימים (כאשר לרוב הכותבים היה פרק זמן של יותר משנה). ההתלבטות היתה לא קלה, מה עוד שהתכוננתי לצאת בדיוק באותו זמן לטיול בלטביה ואסטוניה , פיתוי שהקשה עוד יותר על קבלת ההחלטה.

לצאת לטיול או לכתוב בלחץ הסטרי פרק על  לבוש בישראל? בחירה לא קלה כאשר על הפרק עומדת הסוגיה שאם אני לא אכתוב פרק על ישראל, תצא לאור אנציקלופדיה על לבוש בעולם כאשר ישראל איננה חלק ממנו!!! …אבל מצד שני מי יודע אם תהיה לי עוד הזדמנות לפגוש 'אסטונאוט'…

אז כמו שהבנתם, בסוף בחרתי לכתוב…בן-זוגי נסע לטייל ואני נשארתי בבית וביליתי את ימי ולילותי בכתיבה אינטנסיבית. מול הדיווחים היומיים שלו על היופי של טאלין ועל הקסם של הנוף  יכולתי לדווח מצדי על התנתקות גמורה מהסביבה ועל מרוץ נגד הזמן.

אבל היום כשקבלתי את הכרך החמישי של האנציקלופדיה ובתוכו הפרק על הלבוש בישראל המודרנית הרגשתי גאווה. הפרק על לבוש בישראל הוא אי קטן בתוך ים של לבוש ערבי-תורכי – איראני . אחרי הכל הבחירה  שלי היתה נכונה…ומי יודע, אולי יצא לי בכל זאת לפגוש פעם 'אסטונאוט'…

והנה הלינקים לכל מי שמתעניין באנציקלופדיה של לבוש בעולם:

http://www.bergfashionlibrary.com/staticfiles/LibrarianMaterials/Berg_CMYK_lowres_update.pdf

http://www.bergfashionlibrary.com/staticfiles/Jenny's%20Folder/Posters%20etc./OUP%20AAH%20BFL%20Poster%20Berg%20CMYK.pdf

http://www.bergfashionlibrary.com/staticfiles/Jenny's%20Folder/Posters%20etc./A2-poster-HR_low.pdf

http://www.bergfashionlibrary.com/

http://www.bergfashionlibrary.com/search?q=israel+lifestyle&searchBtn=Search