זה מתחיל כך: את עומדת מול המראה בגיל ארבעים/ חמישים/ שישים/ שבעים (מחקי את המיותר) ופתאום, הפנים שלך, אלה שאיתן הסתדרת כל חייך בלי  בעיה – נראים לך משונים… קמטים בזוויות הפה, קמטים במצח וגם העיניים כבר לא בגודל שהיו והמבט הזה יש בו פתאום משהו שמזכיר את אמא שלך….וזה כבר ממש מדאיג!   את צובטת בידייך את העור שבין הסנטר והאוזן, מושכת כלפי מעלה- וזה נראה לך מושלם!  "כן, כך אני רוצה להיראות!" את מחליטה וכבר מרגישה הרבה יותר יפה… אז מה עכשיו???  למתוח?  למלא?  לקלף?   אצל מי, מתי ואיפה?…

ניתוח פלסטי לפני ואחרי: כל העומד לפני או מאחורי..

אז לפני שאת רושמת צ'ק שמן למנתח הכי טוב שיש (לאחר תוצאות הסקר המקיף שערכת בין חברותיך) ולפני שאת ממלאה את המקפיא בבישולים לתקופה שאחרי, אולי כדאי להעיף מבט אחרון על ההיסטוריה. זה תמיד עוזר לשים דברים בפרופורציה (תרתי משמע…)

את ניתוחי היופי לא המציאו במאה ה- 20 למרות מה שנדמה לנו. כבר במצרים הקדומה לפני 3000 שנה, יש עדויות לפעולות כירורגיות לשיחזור אפים קטועים, אזניים ואברי מין המבוססים על עקרונות כירורגיים הנהוגים עד היום. גם בהודו מתוארים בכתבי יד ניתוחים משחזרים מלפני 2600 שנה. התחום התפתח מאוד בתקופת מלחמת העולם הראשונה כאשר נוצר צורך דחוף לשחזר פנים שניזוקו קשה במלחמה-  אז נערכו ניתוחים פלסטיים רבים בהרדמה מלאה, למרות שעדיין לא הומצאה בתקופה זו האנטיביוטיקה וסיכויי ההישרדות לא היו גבוהים. ניתוח הרמת הפנים הראשון נערך ב- 1901 בברלין ע"י יוג'ין הולנדר.  בשנות ה- 20 כשהאופנה הנשית במערב סגדה ל"מראה הנער" עלה הביקוש להקטנת והשטחת חזה האישה ולעומת זאת בשנות ה- 30 הגדילו שחקניות רבות את החזה שלהן אבל מעולם לא הודו בכך…

ג'יין ראסל: חזה טבעי??? לא בטוח!

מרילין מונרו סמל המין הנשי של שנות ה- 50 ומושא של חלומות כחולים עד היום, עברה בשנת  1946, ניתוח פלסטי ששינה את אפה ויש אומרים שגם עיצבה שפתיים וחיטבה סנטר באותה הזדמנות חגיגית.

הגלגולים השונים של מרלין מונרו: מזחל לפרפר

אז אם את חושבת שתיראי אחרי הניתוח כמו מרילין מונרו – כדאי שתדעי: יש גבול למה שהסכין יכול לעשות בשבילך. ואני לא צריכה לספר לך על מייקל ג'קסון, נכון?

מייקל ג'קסון לפני ואחרי

כן, זוהי אחת האפשרויות הפחות מוצלחות לתוצאות ניתוח עם הבטחות גדולות-  שהסתיים על הפנים!!!

אז לפני שאני סוגרת את הפוסט קבלו ממני החלטה אמיצה: "אני לא מותחת! לא ממלאה ולא שואבת! ואני בהחלט לא מוכנה, כל עוד אני בדעה צלולה, לשכב מתחת לסכין…וכן, אני מוכנה לחתום על זה, אבל תוך שתי דקות… לפני שזה יעבור לי!!!"

גם לגברים מגיע: רוצה פרצוף של ברד פיט?

עוד כמה עובדות שכדאי לך לדעת:

1. יש עליה של 42% בתיקוני יופי (כירורגים ואחרים) לגברים בין השנים 2000 -2008

3. התיקונים הקוסמטיים המועדפים לגברים הם: שאיבת שומן, תיקון אף, הרמת עפעפיים, הקטנת שדיים והשתלת שיער.

אז לאחר שהאישה כבר הוכיחה לכולם מי הוא המין החזק- מן הראוי לדעתי, להנהיג אפליה מתקנת לגברים לגבי הגדרת המין היפה!

נ.ב. בשל התחשבות ברגשות הקוראים חסכתי מכם את כל תמונות הזוועה של ניתוחים פלסטיים שהסתיימו על הפנים!!