תארו לכם שתוכלו ליצור בתוך ביתכם משק אוטרקי מושלם. אתם בעצמכם תייצרו במו ידיכם את כל מה שאתם זקוקים לו. כורסא ושני כסאות? בבקשה.  שולחן קפה? למה לא?  חלק חילוף למכונת כביסה שהתקלקלה? כבר בדרך… ואם אתם מתכננים ארוחה חגיגית בקרוב, למה שלא תתחילו כבר עכשיו לתכנן את הספלים, הצלחות והסכו"ם שתרצו להפתיע בהם את האורחים?…ואולי תרצו ללבוש לארוחה המיוחדת הזאת משהו מיוחד, כמו שמלה אדומה עם מחשוף בגב?

מדפסת התלת-מימד אמורה לבצע את כל המשימות האלה.  לא תצטרכו לנדוד בין חנויות הריהוט לחנויות ההלבשה, לא תצטרכו להזמין מחו"ל את החלק שהתקלקל במכונת הכביסה ולא תצטרכו למשש ולמדוד  הרבה שמלות אדומות שאף אחת מהן לא מתאימה בדיוק לזאת שיש לכם בדמיון… המדפסת תעשה את כל זה בעבורכם.

 פרט מתוך הדפסה במדפסת תלת-מימד שהופק ע"י חברת סטראטסיס, ישראל. נמצא בספריית החומרים במדיטק, חולון.

פרט מתוך הדפסה במדפסת תלת-מימד שהופק ע"י חברת סטראטסיס, ישראל. נמצא בספריית החומרים במדיטק, חולון.

 

איך כל זה קורה? אתם יושבים מול מדפסת התלת-מימד שלכם, מתכננים את השמלהלכל פרטיה ונותנים למדפסת פקודה: "הדפס!" לוחצים על enter ולאט לאט נוצרת מול עיניכם השמלה שחלמתם עליה, עם השרוולים הצמודים, גזרת הפרינסס המחמיאה לגוף ואחריה ממש באותה דרך אתם מדפיסים את הספלים, המפה וכל השאר.

הנעליים המודפסות שהוצגו בפריס עם הקולקציה של איריס ואן-ארפן ובוצעו ע"י סטראטסיס. מוצג בספריית החומרים, חולון

הנעליים המודפסות שהוצגו בפריס עם הקולקציה של איריס ואן-ארפן ובוצעו ע"י סטראטסיס. מוצג בספריית החומרים, חולון

טוב, ברור שאתם צריכים קודם ללמוד "לדבר" עם המדפסת, או במילים אחרות לדעת להשתמש בה. אבל, נניח שאתם יודעים בדיוק איך אתם רוצים את ספל התה שלכם ולא יודעים להשתמש במדפסת תלת-מימד? גם לזה יש פתרון. תוכלו לשלוח אי-מייל אל אחד המרכזים המפעילים מדפסות כאלה בעבור קליינטים כמוכם, תשלחו להם ציור או דימוי של הספל שבו חשקתם, תשלמו את מחיר ההדפסה והחומרים ותקבלו בדואר לביתכם את ספל התה שחלמתם עליו עם ראשי התיבות של שמכם על הידית…

המחקר המתקדם  בנושא המדפסת ה-3D , עוסק גם בהדפסת "חלקי חילוף" לבני אדם, הדפסת מסכת יופי נצחי, שבו תבקשו לסרוק את הפנים שלכם בגיל 20, לשמור את הסריקה ואחת ל-10 שנים- ל"הדפיס" בעבורכם את הדיוקן הסרוק ישירות על פניכם המתבגרות…

אם תצפו בסרטון הוידיאו המצורף – תבינו שכל מה שכתבתי כאן הוא רק פרומו לעולם החדש והאמיץ שאנחנו הולכים לקראתו…

זה אולי נראה לכם מדע בדיוני, אבל זה הרבה יותר קרוב ממה שאתם משערים. המציאות התלת-מימדית עולה על כל דמיון. זה כל כך מלהיב שאני ממש מתרגשת. וכשאני מתרגשת- אני מוכרחה לכרסם איזה קוביית שוקולד.

 תגידו, יש כאן מישהו שיכול להדפיס לי חפיסת שוקולד 70% קקאו בטעם תפוז?

אני מאוד ממליצה ללחוץ על הקישור כאן למטה ולראות כמה מסרטוני הוידיאו המדהימים באתר: Explaining the future

http://www.explainingthefuture.com/3d_printing_videos.html