סוף סוף זה קרה. התערוכה 'הגברת עם החרציות' נפתחה למבקרים. אתמול בערב התקיימה פתיחה  למוזמנים בלבד והיום התערוכה פתוחה לכל הציבור. הביקורות החיוביות שאני מקבלת על התערוכה שאצרתי מחממים לי את הלב ואני רוצה להודות כאן לכל המברכים והמחמיאים בעיתונות, בפייסבוק, בטלפונים, בסמסים ובמיילים. אני מרגישה שסגרתי מעגל וזאת הרגשה מאוד מתגמלת. אני עדיין עייפה ועדיין מתרגשת, אבל כבר יכולה לעשות וי ולהמשיך קדימה.

דגמים מקולקציית צ'ארדש

דגמים מקולקציית צ'ארדש

דגמים מקולקציית קן-קן

דגמים מקולקציית קן-קן

דגמים מקולקציית גוגין

דגמים מקולקציית גוגין

דגמים מקולקציית ג'יברני (מונה)

גוגין לצד ג'יברני (מונה)

2013-03-11 14.03.04

עוד גוגין

ירושלים של זהב

ירושלים של זהב

היום צלצלה אלי מרים רוזוב, בתה של גב' גוטליב ואמרה לי כי התערוכה שאצרתי עומדת באמות המידה הגבוהות ביותר שהיא מכירה והיא מרגישה כי היא מחווה ראויה לאמה. המילים שלה כל כך חמות וכל כך אמתיות שאני מרגישה בת מזל על שנפלה בחלקי הזכות להכיר את גב' גוטליב ולאצור תערוכה ראויה לזכרה.

בין כל האנשים שפגשתי בפתיחה, היו אנשים רבים מתעשיית האופנה והטקסטיל בארץ. דוגמניות עבר, מעצבים צעירים ומעצבים שכבר עברו כברת דרך. אנשים שעבדו אתי לאורך השנים, מראשית דרכי כמעצבת צעירה המשתתפת בשבועות האופנה בשנות הששים והשבעים, דרך 'לודז'יה' בתחילת שנות השמונים, 'אתא' בשנים 1881-1983 וכמובן מורים ובוגרים רבים משנקר.

אופארט

אופארט

ואן-גוך

ואן-גוך

פריאוס'

פריאוס'

וירטואל ארט (סוניה דלוניי)

וירטואל ארט (סוניה דלוניי)

בין כל החוגגים הרגשתי  בחסרונם של כמה אנשים יקרים שלא היו מחמיצים אירוע כזה בעד כל הון שבעולם, ובדמיוני ראיתי דמויות מוכרות, עולות ובאות: תמי בן-עמי המיתמרת מעל ההמון. ריקי בן-ארי המאיירת הבינלאומית. לילי דרוויש המעצבת שעבדה אתי ב'אתא'. רוז'י בן-יוסף שלמדה אתי בקורס הראשון למעצבי אופנה. תלמה טלמור כתבת 'הארץ' בשנות הששים.  שוקי לוי המעצב המוכשר של 'ספורטלייף'.  אליקים שפיגל המעצב הישראלי הראשון שפרץ את הדרך לפריס. נורית בת יער הכתבת המיתולוגית של 'ידיעות אחרונות'. יהודית גוטפריד בתה הצעירה ויד ימינה של לאה גוטליב. פיני לייטרסדורף מעצבת משכית, לולה בר התופרת הממלכתית. כל האנשים הטובים האלה כבר אינם בינינו. אבל זכרם צף ועולה באירועים מסוג זה. יהי זכרם ברוך.

איורים של דגמים עם פיסות בדים

איורים של דגמים עם פיסות בדים

דגם ותכתובת

דגם ותכתובת

ההתחלה של קולקציית נפרטיטי

ההתחלה של קולקציית נפרטיטי

דוגמיות לשילובי צבעים

דוגמיות לשילובי צבעים

דוגמאות של הדפסים

דוגמאות של הדפסים

הקהל הרב שגדש אתמול בערב את חלל המוזיאון מבפנים ומבחוץ העיד באופן הברור ביותר שתערוכה על נושא אופנה מושכת, מסקרנת ומרתקת לא רק את המכורים לעניין אלא גם את הקהל הרחב.

עכשיו, כאשר תערוכות אופנה כבר התאזרחו במקומותינו, אני רוצה לקוות שבעקבות התערוכה ללאה גוטליב ז"ל יבואו תערוכות אופנה נוספות למעצבי אופנה ישראלים בעבר ובהווה. יש רבים וטובים הראויים לתערוכה מיצירותיהם, ויש לתת להם את הכבוד המגיע להם.

המבקרים בפתיחה

המבקרים בפתיחה

חיוך של נחת

חיוך של נחת

כל הצילומים צולמו על ידי באייפון

קישור לתערוכה 'הגברת עם החרציות' באתר הבית של מוזיאון העיצוב, חולון:

http://www.dmh.org.il/heb/exhibition/exhibition.aspx?pid=25&catId=-1