שבוע האופנה מזכיר לי נשכחות. 1966 – אני משתתפת לראשונה בשבוע האופנה שנערך בהילטון, תל-אביב כמעצבת בעבור 'דורינא' סריגי נשים. הרגשתי כל כך גאה על השתייכותי לבראנז'ה, אפילו שלא היכרתי שם כמעט אף אחד. אבל הייתי צעירה , חשבתי שהעולם מחכה רק לי וזה בהחלט הספיק לי בשביל להרגיש בשמיים. אני  זוכרת את התצוגה המהממת שנערכה באולם הנשפים של 'הילטון' ונדמה לי שבתחילת התצוגה הופיע צילום ענק של דודו טופז שהיה אז יפיוף הורס, כדגם מייצג של הגבר הישראלי. חניתה צנטנר, קארין דונסקי, ליאורה לפידות ועוד כמה דוגמניות צמרת (אז עוד לא קראו לזה כך) הגיעו להילטון בכדי לדגמן עם תיק גדול המכיל את כל מה שנחוץ לאיפור והתאפרו כמובן לבד, כי זה מה שעשו אז כולן…

שער החוברת Israel fashion 1970

שבוע אופנה נוסף שנחקק בזכרוני היה זה שהתקיים בשנת 1980 במלון הילטון בירושלים. הייתי אז מעצבת הבית של 'לודז'יה' וזה היה אחרי שחזרתי  מהולנד עם דיפלומה של מעצבת אופנה מהאקדמיה לאמנויות יפות ברוטרדם. שם כבר הרגשתי משופשפת וכבר לא ממש התרגשתי מהבראנז'ה, כי הכרתי כבר רבים מהם מקרוב. בתצוגה ההיא דגמנו בין היתר חלי גולדברג, קיטי ממן וגם חלק  מהוותיקות שלא נס ליחן. משבוע אופנה זה אני זוכרת דווקא את הדרך חזרה בסוף כל יום עבודה, אחרי כמה ארוחות שחיתות עם קניינים זרים ועם הרבה יין ואת הקושי שלי לשלוט במכונית בסיבובים המסוכנים ביציאה מן העיר.

והנה אחרי שלושים ואחת שנים שוב שבוע אופנה. כל כך הרבה התרגשות  באוויר. כל כך הרבה תקוות של מעצבים צעירים שהעולם מחכה רק להם…ואני פוגשת המון מכרים מן הבראנז'ה: מעצבים צעירים שהיו פעם סטודנטים שלי בשנקר, אנשים שעבדתי אתם במפעלי האופנה השונים שבהם עיצבתי, מכרים חדשים מהבלוג שלי בxnet ועוד המון אנשים שאני צריכה להתרכז בכדי להיזכר מאיפה אני מכירה אותם.

עוד שבוע אופנה הסתיים. היה טוב וטוב שהיה. ולמי שרוצה לקרוא את הסיכום שלי על שבוע האופנה, על האורות ועל הצללים אני ממליצה להיכנס לבלוג שלי בxnet ולהחכים.

http://www.xnet.co.il/fashion/home/0,14539,L-3483,00.html