זה נוגע לי. זה נוגע לכם.  זה  נוגע ממש לכולנו. עוד מעט קט הולכים לחתום. לא. לא על הסכם  עם המתמחים. גם לא על אמנה לצדק חברתי. הולכים לחתום לכל אחד מאתנו בספר החיים. חותמים לנו על עוד שנה של חיים בארץ המשוגעת הזאת, הארץ שבה מתערבבים זוכי פרסי נובל, הגדולים מהחיים, עם פוליטיקאים קטנים, שטופי תאוות בצע ותאוות שלטון.  ארץ שבה הגאונות היהודית מתקיימת לצד תככנות, קטנוניות, נוכלות  וחוסר פרגון, ליצירת מתכון למדינה חד פעמית. המדינה שלנו. ישראל. אבל, רגע, אני באמת לא מבינה איך הגעתי לפוליטיקה, כשכל מה שרציתי היה לאחל לכם גמר חתימה טובה.

אז בואו נתחיל מהתחלה. מחרתיים הולכים לחתום. ברור שקודם מוכרחים לקחת כמה החלטות עיצוביות כמו למשל, באיזה עט לחתום? מה דעתכם על נוצה טבולה בכסת דיו?

נוצה טבולה בכסת דיו

נראה לכם מיושן מדי? אולי עט נובע יוקרתי בסגנון  וינטאג' אופנתי מתאים לכם יותר?

עט נובע עם ציפורן זהב

אה. הבנתי. אתם רוצים  משהו יותר עכשווי. מינימליסטי כזה. מה דעתכם על זה:

עט עכשווי 

ועכשיו צריך להחליט איך נראה הספר שבו חותמים. אז איך נראה לדעתכם ספר החיים? עתיק ומשופשף ובלוי מרוב שימוש כמו זה:

בלוי מרוב שימוש

או חדש, נקי וטהור שעדיין לא נכתב בו כלום? כזה שהדפים שלו לבנים, צחים ובתוליים, כמו זה:

ספר נקי וחדש לגמרי

ועכשיו צריך להדפיס את המסמך שעליו צריך לחתום. אז ככה, לפי הנוסח האשכנזי צריך לכתוב "לשנה טובה תיכתבו ותיחתמו", אבל לפי הנוסח הספרדי צריך להיות "תיכתבו בספר חיים טובים". טוב, את זה אני לא אבחר עבורכם. אתם מכירים את עצמכם יותר טוב ממני. אבל במה להדפיס, זוהי בהחלט החלטה עיצובית. בואו נראה. אולי במכונת כתיבה עתיקה, משהו כזה:

מכונת כתיבה עתיקה של מרצדס

אבל, אנחנו כבר בשנות האלפיים. לא? אז יותר מתקבל על הדעת להשתמש במקלדת של מחשב, כזאת למשל:

מקלדת

ועכשיו, אחרי שהחלטנו את כל ההחלטות העיצוביות  שהן החשובות באמת. נשאר לנו רק דבר אחד קטן  לסגור. מי חותם?  ופה יש לי חדשות בשבילכם: אין לנו על מי לסמוך , אלא על אבינו שבשמיים! ממה שהבנתי, עיצוב זה לא הקטע שלו. אבל מוסיקה דווקא כן! והמוסיקה הזאת, שהוא אוהב לשמוע לפני שהוא מחליט, היא מיוחדת במינה. היא מבוצעת רק בבית הכנסת, באמצעות כלי נגינה נדיר שעשוי מקרניים של איל. קוראים לזה שופר. הנה לפניכם תקיעת שופר.

תקיעת שופר

אה. אתם לא שומעים כלום? אז הנה. תנסו עכשיו. אבל עם חיוך. גמר חתימה טובה !