כולכם מוזמנים לסמן ביומן את התאריך החשוב הזה: 9 ביוני , שעה 21:30. פרק ראשון (מתוך חמישה) בסדרה החשובה "צו האופנה". אחרי כארבע שנים של מחקר, צילומים, ראיונות וכל השאר עולה על המרקע בערוץ 11 הסדרה שעוסקת סוף סוף ברצינות באופנה.

אחרי שהאכילו אותנו בטלוויזיה בכל מיני רכילויות בנוסח 'פרויקט מסלול', 'אוסקר האופנה' וכיוצא בזה תכניות שאופנה היתה בהן רק עלה תאנה (תרתי משמע) נראה לי כי אנחנו יכולים לצפות לסדרה שממנה נוכל להבין מדוע האופנה היא פן תרבותי חשוב בחייה של החברה בארץ-ישראל מתחילת המאה העשרים ועד ימינו אלה.

נפתלי גליקבסרג הוא האדם העומד מאחורי הסדרה. אני עדיין זוכרת את השיחה שלנו בתחילת הדרך שבה ניסיתי להסביר לנפתלי את כל המשמעויות שאני מוצאת באופנה . אחרי שעתיים של שיחה עמוקה ומעניינת התחיל נפתלי לחשוב ברצינות בכוון.  הסדרה נועדה במקור לעלות על המרקע בשנת ה- 60 למדינת ישראל, כלומר לפני שלוש שנים בדיוק. נפתלי  לא שיער אז מהו פרק הזמן שייקח לו לסיים את הסדרה. צוות ההפקה המסור והרציני  שבראשו עמדה חגית בן-יעקב, השקיע במחקר אין סוף שעות ומשאבים שהניבו סדרת אופנה שאמורה להיות סדרת מדף בתחום זה. הספר שלי "חליפות העתים" היה הבסיס שממנו התפתחה הסדרה. עשרות מרואיינים (וביניהם אני), עשרות קטעי סרטים מהארכיון הנדיר של 'אולפני הרצליה' , מאות תמונות ואלפי שעות מחקר הניבו כאמור חמישה פרקים שכל אחד מהם עוסק באופנה בזמן אחר ומזווית אחרת.

אני מציעה לכולכם לצפות, להתרשם, להקליט ולכתוב לי את תגובותיכם.