בעיקרון אני טיפוס מסודר. אני כן… באמת…  לגמרי!!! כשהחדר שלי מבולגן אני ממש לא מצליחה לחשוב בצורה מסודרת. זה נכון לפאנג שווי וזה נכון גם לי. כל דבר צריך להיות במקום. רצוי בתיקים שעליהם כתוב מה יש בפנים.

חדר העבודה בצד המסודר

זה מפנה המון מקום בראש למחשבות. בעיקר למחשבות מהסוג המסוים הזה שצריכים בשביל מחקר. ותאמינו לי שמחקר זה עסק מאוד  מסודר. בלי סדר פשוט אי אפשר להתקדם. תנסו לדמיין שאתם צריכים להרכיב פאזל ענק מאלפי חלקים שביניהם יש חלקים קטנים ואפילו קטנטנים. כל חלק הוא חשוב כי בלעדיו אי אפשר להרכיב את התמונה השלמה. ועכשיו תנסו לדמיין שאתם צריכים להרכיב את התמונה השלמה מהמון חלקים מבלי שיש לכם דוגמא של איך היא נראית…כי בעצם, אתם הם אלה שמחליטים איך היא צריכה להיות. אבל כאן אסור לרמות ואסור לזייף וגם אסור לעשות קפיצות דרך רק בגלל שאתם חושבים שכך זה צריך להיות. ה"צריך להיות" הזה חייב להיות מגובה בדוקומנטים ואם לא- אז  אין מחקר! ואל תשכחו שצריך להצליב מקורות מידע ואסור לעגל פינות ואם חסר לכם בדל אינפורמציה  יתכן שתצטרכו לשרוף שעות באיזה ארכיון משמים וגם לצאת בסוף בלי כלום, רק כדי לעשות את כל הדרך לארכיון אחר שמשם אולי תבוא הישועה…

החדר שלי מהצד המבולגן

כל זה נכון לגבי מחקר… אבל אני דווקא רוצה לדבר פה בשבח הבלגאן… בלגאן? אצלי בחדר??? כן…לגמרי!!!

הבלגאן הזה שאי אפשר בכלל לדמיין מחקר בסביבתו- הוא בעצם אבי היצירה! מתוך הבלגאן הזה צומחים ועולים כל הרעיונות היצירתיים שבלעדיהם אפשר לדשדש שעות בהעברת עפרון על נייר חלק רק כדי לקרוע אותו בסוף ולקחת אחד חדש. הנייר החדש והנקי הוא אנטיתזה ליצירה.

הבלגאן על הספה

בשביל יצירה צריך להתלכלך ואני מדברת כאן על לכלוך מטאפורי שמשאיר את הידיים שלכם נקיות בהחלט אבל ממלא את הראש בהמון רעיונות מבולגנים שבשביל לזקק אותם  צריך למשש את החומרים, לצרף כמה מהם ביחד,  לחוש אותם ולנשום אותם וגם להריח אותם…בקיצור צריך להסניף אותם לווריד כדי שכנפי היצירה יתחילו  לרפרף לכם מעל לראש.

לוח ההשראה מעל שולחן העבודה שלי

…וכל הסיפור הארוך הזה הוא בעצם רק  הקדמה למה שאני הולכת לספר לכם. אני רוצה לדבר על  כאן על הבלגאן הממלא, נכון לעכשיו, כל פינה בחדר שלי … כי אני עכשיו מנצלת כל דקה פנויה כדי ליצור  מוצגים חדשים לתערוכה שלי "דלות זוהרת". אז הנה, כמה ימים לפני שהתערוכה נפתחת- תוכלו להציץ אל תוך חדר המצב שלי…ואני אפילו מוכנה לגלות לכם שקצת סידרתי לפני הצילומים… שלא תצאו מפה חס וחלילה עם תחושה שאני בלגניסטית ללא תקנה!!!! מה שאני לא! באמת!!! לגמרי!!!

ואל תשכחו: מוצ"ש בשעה 19:30 בגלריה חנקין בחולון. להתראות!!!