חום יולי-אוגוסט נותן בי סימני קיץ שאחד מהם הוא חוסר הרצון לעשות כל דבר שאיננו הכרחי. לכתוב בלוג זה הכרחי? לא ממש! כי מה כבר יקרה אם לא אכתוב? אני לא מתפרנסת מכתיבה לבלוג וה"בוס" שלי גם לא יפטר אותי אם אבריז, אז  מאיפה נובעת תחושת הצורך לכתוב? ולמה אני מרגישה לא נוח עם זה שדווקא עכשיו לא בא לי לכתוב?

כמו שזה נראה כרגע ,כנראה שפוסט זה יהיה האחרון לפני היציאה לפגרת הקיץ. פגרה…  איזו מילה לא מוצלחת לאירוע כל כך נעים… האם פגרה בא מ"פגר"??? או אולי מ"מפגר"? כך או כך זה לא נשמע לי מי יודע מה  מתאים… אני חייבת לבדוק במילון …. חזרתי והנה התוצאות: הפועל "פגר" פירושו  מת, היה לנבלה ולפגר…. ואילו  "פיגר" (על משקל מיהר) פירושו התרפה, היה עייף או חלש, לא התקדם כראוי. ובכן, גם לאחר העיון במילון עדיין נשארת המילה מאוד בעייתית… מה רע במילה חופשה? החופש לעשות כל מה שרצית ולא היה לך זמן, או כסף או בן זוג…. אז תרשמו: את החופשה הקרובה שלי אבלה בפריס. אני מוכרחה לראות את התערוכה של איב סאן לורן ושל לוסיין פרויד ועל זה אספר כשאחזור.

Kosuka Tsumura חומר שהוא רך וקשה ומתאים לעריסת לתינוק

ולפני שאקפוץ לחו"ל קפצתי השבוע לחולון. העיר שלוקחת את העיצוב הכי ברצינות שאפשר.

Kosuka Tsumure החומר שמתאים גם לעריסת תינוק וגם לבגדי האם

ביום שלישי התקיים בספריית החומרים שבמדיטק יום עיון בנושא "עולם הסיבים ןטכנולוגיות טקסטיל חדשות"

מבט על העריסה ובגדי האם מאותו חומר בדיוק

בין המרצים היה גם צורי גואטה, מעצב בן-לאומי שסיפר, בגובה העיניים, על ההצלחות ועל הכשלונות שלו ומאוד אהבתי את השם "תאונה משמחת" (happy accident) שנתן לנסיונות הלא מוצלחים שלו. הוא טוען שכאשר נדפק לו ניסוי בחומרים הוא תמיד מתייחס לזה כאל מקור למידה מקורי וחדשני ובודק את כל האפשרויות שמזמנת לו הטעות שעשה….

Ross Lovegrove תיק קל משקל הנקרא "זרע של אהבה"

ואם אתם בחולון אתם מוכרחים לבקר במוזיאון העיצוב ולראות את התערוכה "Senseware"  שאצר Kenya Hara המציגה את אפשרויות העיצוב בחומרים של המאה ה- 21. באמצעות ננו טכנולוגיה מקבל העיצוב תפנית חדשה ושונה מכל מה שהיכרתם… לכו לראות. קחו הדרכה קולית ואל תשכחו למשש את דוגמיות החומרים ליד כל מוצג. שווה. ממש שווה!!!!

Mintdesign מסכות עשויות בד בלתי ארוג בתלת מימד

והנה מספר צילומים שצילמתי בתערוכה. אולי זה יעשה לכם חשק לבקר בה.

מפות שולחן מתנפחות

ובינתיים פגרה או חופשה  או מה שאתם רוצים, העיקר שתהיה נעימה ותמלא את המצברים!!!

תאורה דרמטית מטקסטיל מתנפח